Taşıt Sigortası

Taşıt Sigortaları

Trafik Sigortası, sadece üçüncü şahıslara verilen zararları karşılamakta olup kendi aracınızın hasarını ödemez, bunun için kasko sigortası yaptırmanız gerekir. Her yıl yenilenmek zorundadır. Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araçlar trafiğe çıkamazlar. Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş olmasından dolayı hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder. Trafik sigortası yapıldığı aracın zararını karşılamaz, sadece zarar verdiği diğer aracın zararını karşılar.

Meydana gelen bir kazada zararın önlenmesi veya azaltılması amacıyla, yapılan makul ve zorunlu masraflar da karşılanır.

 

Trafik Sigortası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir.

Trafik Sigortasında teminatlar ve limitleri Para Kambiyo Dairesi tarafından belirlenir.

 

Trafik sigortasında verilen teminatlar aşağıdaki gibidir:

  • Üçüncü Kişilere Karşı Yükümlülük – Ölüm veya Yaralanma: 5,000,000 Euro
  • Üçüncü Kişilere Karşı Yükümlülük – Mala Zarar Verilmesi: 75,000 TL.

Zirve Sigorta’dan Trafik Sigortası Satın Almanın Avantajları

Zirve Sigorta Mini Onarım Hizmeti

Sayın Sigortalımız, Zirve Sigorta Mini Onarım Hizmeti, aracınızda trafik poliçenizin geçerli olduğu süre boyunca oluşabilecek, aşağıda tanımları ve limitleri verilen küçük ölçekli hasarların, karşılığında herhangi bir prim alınmaksızın ve sizden herhangi bir ücret talep edilmeksizin giderilmesi hizmetidir. Zirve Sigorta Mini Onarım Hizmeti kapsamına giren hasarlar Zirve Sigorta’nın anlaşmalı olduğu Auto King istasyonlarında know-how, donanım ve malzemelerle giderilmekte, kullanılan özel tamir teknikleri sayesinde aracın orijinalliği korunmaktadır. Zirve Sigorta Mini Onarım Hizmeti’ni kullanmak için hasarla ilgili zabıt, tutanak ya da ekspertiz gerekmemektedir. Ayrıca bu hizmetten yararlanmanız durumunda mevcut hasarsızlık indiriminiz etkilenmemektedir.

Zirve Sigorta Çekme Kurtarma Hizmeti

Sayın Sigortalımız, Zirve Sigorta Çekme Kurtarma Hizmeti trafik poliçenizin geçerli olduğu süre boyunca oluşabilecek hasarlar ya da mekanik arızalanmalarda siz değerli müşterimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Oto Kurtarma araçlarımızla, yolda arıza ya da kaza yapıp mahsur kalan araçlarınızın bir yetkili servise veya tamirciye götürülmesinin sağlıyoruz. Çektiğimiz Tüm Araçlar sigortalı olarak çekilir.

Ferdi Kaza Sigortası

Bu sigorta, sigortalı aracın yolcu taşımacılığı kapsamında (özel veya ticari) araçta seyahat eden yolcuları, sürücüleri ve yardımcılarını, poliçe süresi içinde, maruz kalacakları her türlü kazaların neticelerine karşı ferdi kaza genel şartları çerçevesinde teminat altına alır.

Sizlerinde bildiği üzere kendi başımıza yaptığımız kazalarda trafik sigortamız ne bize nede araçta yolcu olarak taşıdığımız kişilere teminat vermemektedir.

Bu açığı ek satın alınacak olan ferdi kaza teminatı ile kapatabiliriz.

Kişi başı satın alınacak olan teminat miktarına göre prim değişmektedir.

Zirve Sigorta 7 Gün 24 Saat

Sayın Sigortalımız, Zirve Sigorta +90 (548) 824 07 24 numaralı hizmet hattında 7 gün 24 saat hasar destek hizmeti sunmaktadır.